Tel: 690-998-102, 690-998-101
Email: biuro@offarchitekci.com.pl

Siłownia w Gliwicach 2013r.

Siłownia w Gliwicach 2013r.

Siłownia w Gliwicach 2013r.

Siłownia w Gliwicach 2013r.

Siłownia w Gliwicach 2013r.

Siłownia w Gliwicach 2013r.

Dane:

LOKALIZACJA: Gliwice

INWESTOR: BPW Sp. z o.o

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 379,55 m2

DATA PROJEKTU: 2013r.

DATA REALIZACJI: -

Opis:

Projekt przebudowy i rozbudowy budynku na funkcję siłowni z klubem fitness w Gliwicach przy ul. Daszyńskiego wraz z projektem aranżacji wnętrz. Projekt obejmował kompleksową przebudowę oraz dostosowanie budynku do nowej funkcji. Wewnątrz zaprojektowano sale do ćwiczeń podzielone na salę cardio oraz salę podnoszenia ciężarów jak również salę fitness. Osobno zaprojektowano strefę przeznaczoną dla solarium. Na piętrze zlokalizowano szatnie z łazienkami oraz saunę. W strefie wejściowej znalazła się recepcja z której, poprzez przeszklone ściany, widać wnętrze sal do ćwiczeń.

Budynek składa się z dwóch brył połączonych ze sobą – parterowej bryły z płaskim dachem oraz dwukondygnacyjnej części przykrytej dachem czterospadowym. Projekt założył ujednolicenie i wizualne połączenie dwóch brył. Dach czterospadowy został zastąpiony dachem płaskim. Obie bryły połączono elementem drewnianego „pasa” który płynnie przechodzi przez obie części obiektu spinając je ze sobą. Dodatkowo strefa wejściowa do budynku została wydzielona drewnianymi pergolami tworzącymi zacienione przejście do drzwi wejściowych obiektu.

Elewacje obiektu utrzymane zostały w kolorze grafitowym z elementami drewna i soczystej zieleni, która jest również motywem przewodnim wnętrz obiektu oraz pojawia się w logo siłowni. Donice z zielenią które pojawiają się w strefie wejściowej budynku jako oddzielenie obiektu od parkingu sąsiedniej kamienicy, pojawiają się również we wnętrzu siłowni wprowadzając do sal naturalną zieleń w postaci roślin.